“День пам’яті Героїв Крут”

29 січня 1918 року в історії України з’явилася нова сторінка, щедро полита молодою кров’ю, назва якої – Крути. Світова історія знає багато жертв в ім’я ідей, але аналогічної Крутам не було. 1917-1918 роки були дуже важкими для утвердження україн­ської державності – йшла жорстока боротьба за владу в Києві. Однак, сподівання українців не були марними. У листопаді 1917 року проголошено Українську Народну Республіку. Це видатна подія в історії українського народу.

З метою вшанування пам’яті молодих захисників Української Народної Республіки, які власною кров’ю вписали героїчну сторінку в історію українського визвольного руху, педагог-організатор Довганич Г.В. та  члени учнівського самоврядування підготували відео-композицію «Крути – наш біль, наша пам’ять» , виставку-експозицію «Подвиг героїв духу і чину».

Історія подарувала нам унікальну можливість збудувати незалежну українську державу. Але в наш складний час з новою силою звучать слова нашого великого земляка, відомого українського письменника Уласа Самчука,  який в 1992 р. пророче застерігав:  «Молодь мусить розуміти, що історія кожної хвилини може подарувати нам нові Крути. І було б дуже недоцільним, коли б та своєрідна героїка без знань, без підготовки, без твердого і послідовно організованого керма перейшла в нашу традицію». І він як у воду дивився, адже історія повторюється знову і ворог у нас – той же. Відтак, українці знову змушені давати відсіч військовій та інформаційній агресії, знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. І знову майже через сотню років українські бійці демонструють надзвичайно високий патріотизм, повторюючи подвиг героїв під Крутами.