Карантин у школах . Як організувати навчальний процес вдома

Але почнемо не з технологій, а з режиму.

Дорогі батьки, тут повне навантаження лягає на вас. Карантин – це не канікули. З цією думкою краще змиритися одразу. Якщо ще вчора дитина радісно кричала “Ура, карантин!”, то вже за пару днів дистанційного навчання настрій може змінитися. Варто намагатися одразу правильно організувати робочий день дитини, щоб повернення з карантину до школи відбулося максимально комфортно.

Правило номер один – це дотримання режиму дня та балансу навчання і відпочинку. Більшість фрілансерів добре знає: поступово домашній графік сам собою стає схожим на офісний, бо так просто ефективніше.

Прокидатися і лягати спати бажано в той же самий час, як зазвичай. Це значно полегшить адаптацію дитини до нових навчальних умов та створить робочий настрій.

Ще один лайфхак зі світу дорослих: план задач на день. Такий, щоб дитина могла самостійно його виконати та не вдавалася до прокрастинації.

Хоча б умовний домашній розклад значно краще структурує час.

Навчання онлайн неможливе без вміння концентруватися. Із цим у сучасних людей проблема: велика кількість факторів, що відволікають, месенджери, соцмережі, кліпове мислення.

Для кращого фокусування є чудова методика, яку радить американська професорка Барбари Оуклі, авторка супер популярного курсу Learning how to learn – “метод помідору”.

Суть методики полягає у повному фокусуванні на короткий проміжок часу. Ставимо таймер і 25 хвилин приділяємо цілковитому зануренню в навчання, потім 5 хвилин відпочиваємо.

Це якраз під силу дитині, і сама думка про те, що прямо зараз попрацювати треба 25 хвилин, а не скажімо, годину, звучить набагато привабливіше.

Зараз популярно говорити про «трикутник партнерства»: діти, вчителі, батьки. Дійсно, без участі всіх трьох сторін навчальний процес вдома не налагодиш. Ну і звісно, варто підтримати свою дитину. Читання один одному ввечері – навіть якщо це тексти шкільної програми – чудове поєднання приємного з корисним.