ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ТА ПРИМИРЕННЯ

8 травня сумна і важлива дата, яка має нагадати всім нам про необхідність збереження миру на планеті та недопустимість війни.

Цей день – день пам’яті мільйонів вбитих, закатованих, скалічених людей по всьому світу, про горе, яке не має повторитися ніколи.

У Другій Світовій війні за різними даними загинуло приблизно від 50 до 75 мільйонів людей, наша нація втратила кожного п’ятого.

8 травня – День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні, День пам’яті та примирення, присвячений пам’яті жертв другої світової війни. Друга світова війна виявилася найбільшим в історії людської цивілізації соціальним катаклізмом – за масштабами розмаху та наслідків, колосальністю спричинених жертв, заподіяних руйнувань і матеріальних втрат вона не має аналогів у світовій історії.

Війна – це завжди тяжке випробування для будь-якої країни та народу. На жаль, Друга світова війна не обійшла і Україну. Недивно, що війна знайшла своє відображення у багатьох творах української літератури. На часі у нашій країні знову війна, яка торкнулася літератури та мистецтва.

Отож, саме сьогодні, за сприяння завуча по навчально-виховній роботі Волчецької С.В. для учнів 7-х класів була проведена медіа година спомин «Війна в літературі та мистецтві». Захід складався з мережива поезії, документальних фактів,пісень воєнних часів, кадрів хроніки Другої світової та сучасної російсько-української воєн. Бібліотекар Бібліотека-філія №3 Рівненської ЦБС ознайомила присутніх з книгами як документальними, так і художніми про події Другої світової війни, а також сучасної росйсько-української війни.

Діти були небайдужі до розповідей своїх однокласників та бібліотекаря. Мета цього заходу – ще раз нагадати про невинні жертви війни, про жахливі воєнні злочини, злочини проти людяності.