Інформ-досьє “УПА на Рівненщині” до 14 жовтня

14 жовтня українці святкують одразу декілька свят. Перше – Свято Покрови Божої Матері, друге – День українського козацтва, третє свято, дуже молоде – День захисника та захисниць України, а ще в цьому році 14 жовтня виповнюється 80 років з часу створення Української Повстанської Армії.
Усі ці свята дуже взаємопов’язані і виникали послідовно. Саме тому сьогодні для учнів 9-Б класу Рівненського ліцею № 3 Рівненської міської ради (класний керівник Крижанська І.В.), бібліотекарі Бібліотеки-філії №3 Рівненської ЦБС підготували інформ-досьє «УПА на Рівненщині». З метою безпеки, цей захід провели на платформі Google Meet.
Школярі ознайомилися з історією створення війська, визначними постатями ОУН-УПА, найбільшими баталіями, в яких проявився героїзм та мужність вояків українського війська. Перші загони утворилися та почали діяти на теренах Рівненщини та Волині. УПА була створена для захисту мирного населення від знущань німецької та московської окупаційних влад.
Учням продемонстрували презентацію «УПА і Рівненщина», з книгами документів, спогадів, мемуарів, художніми творами про події тих буремних років.
Подвиги козаків, воїнів УПА надихають наших сучасників, захисників та захисниць у героїчній обороні волі та свободи України – меседж сьогоднішньої зустрічі.

Бібліотекар ліцею №3 Устинова Марія Сергіївна підготувала віртуальну виставку літератури “Історія запорозьких козаків” до Дня Захисника України та Дня козацтва .