ЗАХОДИ З РЕАЛІЗАЦІЇ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРАТЕГІЇ РЕФОРМУВАННЯ СИСТЕМИ ЮСТИЦІЇ ЩОДО ДІТЕЙ НА ПЕРІОД ДО 2023 РОКУ

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 18.12.2018 № 1027-р було схвалено Національну Стратегію реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року. Стратегія уперше в історії країни ставить на меті не тільки посиленні уваги до дітей, які вчинили правопорушення, але й до інших категорій дітей у контакті з законом.

Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 27.11.2019 № 1335-р затверджено План заходів з реалізації Національної стратегії реформування системи юстиції щодо дітей на період до 2023 року.

План заходів становить собою сукупність організаційних, соціальних та правових заходів, що повинні бути здійснені органами державної влади, органами місцевого самоврядування за підтримки громадських та міжнародних організацій, задля запровадження ефективних механізмів у системі юстиції щодо дітей, спрямованих на посилення відповідальності держави та суспільства за розвиток дітей, підвищення рівня соціального та правового захисту дітей, які перебувають у конфлікті із законом, зниження рівня злочинності, а також виправлення та соціальну реабілітацію неповнолітніх, які перебувають у конфлікті із законом.

14 вересня 2022 року в 2-А класі ліцею №3 відбулась онлайн бесіда на тему ” Якщо тебе ображають….”

Під керівництвом класного керівника Надії Леонідівни Татусь та лейтинанта поліції, інспектора ювенальної превенції відділу превенції Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області Христини Андріївни Ємельянової, учні дізналися що таке булінг, як відрізнити булінг та сварку між дітьми, що таке цькування та що робити коли ти став свідком цькування. Також говорили про те, що робити якщо інших цькуєш ти та куди звертатись у випадку булінгу.