День закінчення Другої світової війни 2 вересня

«Страшнішого жахіття людство не знало…» Так казав про Другу світову війну прем’єр-міністр Великої Британії Вінстон Черчилль.

За тисячоліття свого існування людство не знало такої війни. Ні за кількістю втягнутих у неї країн, ні за кількістю жертв, ні за жорстокістю. В бойових діях брала участь 61 держава світу, тобто 80 відсотків населення земної кулі. Діючі армії нараховували понад 110 мільйонів солдатів, а людські втрати, за даними ООН, становили від 50 до 75 мільйонів осіб. Найбільше загинуло радянських військовослужбовців. Скільки саме серед них українців достеменно невідомо. Але ті ж історики кажуть, що від 8 до 10 мільйонів українців склали свої голови на фронтах Другої світової й загинули на окупованих територіях від рук гітлерівських окупантів.

Загалом, серед радянських республік Українська РСР постраждала найбільше. Наприклад, з України фашисти вивезли до рейху на примусові роботи більш як 2 мільйони осіб. Було зруйновано майже 700 українських міст і 28 тисяч сіл, вивезено 550 промислових підприємств, незліченну кількість історичних цінностей.

Загальна кількість мобілізованих із території України за роки війни до червоної армії становила близько 7 мільйонів. Кожний другий із них загинув, а кожний другий, хто вижив, повернувся інвалідом. Семеро українців були командувачами фронтів і армій, 200 — генералами. Понад дві тисячі українців за героїзм під час боїв отримали найвищу нагороду в срср — звання героя радянського союзу.

У 1944 році кожен третій військовослужбовець червоної армії був вихідцем із території України. У піхотних частинах і з’єднаннях 1-4-го Українських фронтів українці становили 60–80 відсотків.

Сьогодні, ми повинні пам’ятати про внесок українського народу у перемогу над нацизмом в роки Другої світової війни .

До пам’ятного дня в ліцеї № 3 відбулися бесіди, виховні години і перегляд відеороликів на тему :”«Нездоланність українців – гідність держави» та «Перебіг війни» в очно-дистанційному форматі.