18 травня -День скорботи і пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу.

Відповідно до Постанови Верховної Ради України від 12.11. 2015 № 792-VIII «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» встановлено День пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу, який вшановується18 травня.

Геноцид — цілеспрямовані дії з метою знищення повністю або частково окремих груп населення чи цілих народів за національними, етнічними, расовими, корисливими або релігійними мотивами.

З нагоди вшанування пам’ятної дати, в ЗОШ №3 відбулись тематичні онлайн заходи та бесіди, присвячені трагічним подіям геноциду кримськотатарського народу. Учням показані онлайн презентації та запропоновані до перегляду у старших класах документальні фільми «Хайтарма» (виробництво Україна, 2013),«Чорна сторінка кримськотатарського народу» .Дистанційно проведені інформаційні хвилини на уроках історії «Боротьба за повернення на Батьківщину», «Депортація кримськотатарського населення та інших народів», «18.05.1944 – трагічна дата в історії кримськотатарського народу» . З учнями 1-6 класів проведені онлайн бесіди з використанням онлайн демонстрації коміксів про депортацію кримськотатарського народу та примусове виселення з рідних земель на чужину.

Метою цих заходів було ознайомити учнів з однією із самих трагічних сторінок в історії кримських татар – депортацією кримськотатарського населення, що розпочалася 18 травня 1944 року; визначити причини, хід, наслідки депортації; показати незламність духу кримськотатарського населення в боротьбі за право повернення на свою історичну батьківщину. Виховувати свідомих толерантних громадян незалежної єдиної держави Україна, що здатні боротися за права свого народу (на прикладі героїчної і трагічної одночасно історії кримськотатарського народу); формувати прибічників демократичного суспільства, в якому громадяни повною мірою можуть користуватися своїми правами та свободами. Сприяти збереженню пам’яті про трагічні сторінки історії кримськотатарського народу та людей, що постраждали від депортації.