ЯК РОЗПІЗНАТИ ТРАВМАТИЧНИЙ СТРЕС У ДИТИНИ?!

Діти дуже чутливі, але іноді не показують нам, що їм погано. Зверніть увагу, будь ласка, на ознаки травматичного стресу, які можуть бути у дітей. Знаючи їх, Ви зрозумієте, що дитині треба трохи більше уваги та допомоги, ніж завжди.
Можливо, це допоможе краще зрозуміти дітей та вчасно їм допомогти.

💙 Наші УКРАЇНСЬКІ ДІТИ, це діти, у яких 24 лютого було вкрадено дитинство.

💛 Це діти, які лютневого ранку подивилися на такий рідний і водночас незнайомий світ дорослими очима.

💙 Це діти, які своїми рученятами вплітають стрічки у маскувальну сітку.

💛 Це діти, які понад усе бажають МИРУ!

Ми, дорослі, робимо все можливе і неможливе, щоб наші діти почувалися в безпеці і вірили у мрію.

ЩОБ ПІДТРИМАТИ ТА ЗАСПОКОЇТИ ДИТИНУ
важливо:

🔅 Зберігати власний спокій. Розмовляти спокійно, відповідаючи на усі дитячі запитання. Пам’ятати “правило ДДД” – інформація має бути ДОСТУПНОЮ для сприйняття по віку, ДОЗОВАНОЮ, ДОСТОВІРНОЮ.

🔅 Створити відчуття безпеки.
Постійно говорити дитині, що ви зробите все, щоб захистити її і себе від небезпеки, що наші ЗСУ дадуть відсіч ворогу.

🔅 Дозволяти дитині переживати усі емоції та почуття (ненависть та злість, плач).
Можна це робити в формі гри «Злий бобер». Наприклад, спочатку придумати злу тваринку і поводитися так, як, на вашу думку, може себе вести ця тваринка. Потім перетворити на добру тваринку. Потім – на людину.

🔅 Грати в ігри та виконувати заспокійливі вправи:

• можна ліпити з пластиліну;
  • грати в настільні, розвиваючі ігри;
  • малювати;
  • грати у слова, ігри в телефоні, в яких залучене просторове сприйняття (наприклад, Тетрис);
  • рухливі ігри.

🔅Читати казки, дивитися мультфільми, слухати аудіо-казки, музику.

🔅Говорити слова любові та обіймати (якщо дитина не проти).

“Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості.” – В. Сухомлинський

💙💛 РАЗОМ МИ ПЕРЕМОЖЕМО 💙💛

#рекомендації психолога