15 лютого – День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Щороку 15 лютого в Україні відзначають День вшанування учасників бойових дій на території інших держав.

Пам’ятна дата встановлена Указом Президента України в 2004 році і приурочено до завершення виведення військ колишнього СРСР з території Афганістану 15 лютого 1989 року.

Афганська війна продовжувалася з 25 грудня 1979 до 15 лютого 1989 року. З 620 тисяч радянських військовослужбовців, які пройшли через Афганістан, 150 тисяч – громадяни України.

В Афганістані загинули 2572 наших співвітчизники.

З нагоди вшанування 33-ї річниці виводу радянських військ з Афганістану , учні старшої школи відвідали Рівненський музей бойової слави 13-го армійського корпусу. Школярі мали можливість послухати розповіді військових, які були учасниками тих подій. Майор запасу Данилюк Олег Володимирович та учасник АТО, учасник ротації в Лівані , директор музею Совчак Василь Васильович провели екскурсію для учнів .

Для нашої школи цей день є особливим!

Тут навчався Віктор Іванович Красільніков, лейтинант, командир групи спецназу, нагороджений посмертно орденом Червоного прапора! Під час бойових дій в Афганістані 19 травня 1986 року Віктор Іванович був тяжко поранений, але продовжував командувати загоном і організовувати виніс поранених розвідників з зони обстрілу! Лейтинант Красільніков був евакуйований вертольотом в військовий госпіталь, але, нажаль помер 22 травня 1986 року від отриманих поранень. Похоронений у Рівному .

26 травня 2015 року на будівлі нашої школи №3 відкрита меморіальна дошка пам’яті Красільнікова Віктора Івановича!