Правила поведінки під час пожежі! Гості з ДСНС у нашій школі!

Правила поведінки під час пожежі повинні бути відомі дітям з раннього віку. Надзвичайні ситуації становлять небезпеку для людей будь-якого віку. Діти нерідко страждають при пожежах, та відчувають сильний страх і починають ховатися від вогню у важкодоступних місцях. Саме тому, сьогодні до нашої школи завітав інспектор пожежної служби ДСНС України в Рівненській області . З учнями було проведено важливу інформаційну бесіду про правила поведінки під час пожежі.

Важливо, щоб учні засвоїли такі принципи поведінки:

• Постаратися не злякатися і згадати, що робити;
  • Не намагатися гасити пожежу самим, а відразу покликати дорослих;
  • При першій нагоді телефонуйте за номером 101 або 112;
  • Не ховатися і не залазити в комори, під ліжка, в шафи. Якщо поруч інші діти – також не дозволяти їм робити цього.
  • Покинути приміщення через головний вхід, не шукати обхідних шляхів. Якщо головний вхід далеко – знайти будь-які інші вхідні двері.

Також, учням розповіли, що вони повинні робити в разі близького загоряння. Якщо дитина відчула, що пахне димом або гаром, потрібно відразу сказати про це дорослим. Шукати джерело запаху самостійно не можна, потрібно покликати батьків або інших дорослих людей.

При появі вогню діяти потрібно також – покликати на допомогу дорослих, і навіть якщо цей вогонь був зроблений самою дитиною- не потрібно боятися. Потрібно зізнатися і просити допомоги. Гасити вогонь самостійно ні в якому разі не можна.

Учням розповіли, що якщо сталося так, що вони не можуть втекти з дому, треба намочити рушник, прикласти його до носа, щоб чад не проникав швидко в легені, і постаратися вийти на балкон. Якщо балкона немає, відкрити вікно і криком звернути на себе увагу людей.

Чого не можна робити під час пожежі:

-Піддаватися переляку і панікувати.

-Рятувати не себе, а свої улюблені речі та іграшки.

-Намагатися побороти вогонь.

-Залазити під ліжка, столи, тумбочки, в шафи і ховатися в далеких кімнатах будинку.

-При виході з квартири в багатоповерховому будинку займати ліфт.