День визволення Рівного від фашистських загарбників

Більше 900 днів, у період з  1941 по 1944 роки, місто Рівне перебувало під окупацією нацистської Німеччини. 2 лютого 1944 року радянські війська звільнили місто від фашистських загарбників. З тих часів цю дату ми відзначаємо як День визволення Рівного.

Сьогодні, 2 лютого 2022 року відзначають 78-му річницю визволення Рівного і Луцька від німецько-фашистських загарбників. Внаслідок жорстоких визвольних   боїв за місто Рівне загинуло більше тисячі радянських воїнів, які були поховані на Дубенському кладовищі (сучасний Меморіал Воїнської Слави) та в міському парку ім. Т. Г. Шевченка.

З метою вшанування пам’ятної дати визволення Рівного від фашистських загарбників, дистанційно, з учнями було проведено віртуальну мандрівку пам’ятними місцями Рівного часів Другої світової війни.

Також, учні переглянули онлайн презентацію, присвячену визволителям Рівного. Тривалий час учні нашої школи підтримували тісний зв’язок з Андрієм Моїсеєнком – одним з визволителів Рівного.

За життя він був частим гостем нашої школи. В шкільному історичному музеї донині зберігається карта « Наступу військ 13 армії в Рівненсько-Луцькій операції» .Цю карту власноруч намалював сам Андрій Моїсеєнко і подарував нашій школі !

У 2016 році перестало битися серце Андрія Моїсеєнка… Пам’ять про зустрічи проведені з ним, його розповіді про події того часу- назавжди залишиться в наших серцях і стінах нашої школи.

Все далі відходять важкі роки Другої світової війни,  але не згасає пам’ять про тих, хто не шкодував свого життя заради перемоги.