Міжнародний День пам’яті жертв Голокосту

27 січня у всьому світі відзначається Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Голокост – це події, пов’язані з великими людськими втратами.

Голокост, Шоа – переслідування та масове винищення нацистами євреїв під час Другої світової війни. Жертв знищували лише за етнічну приналежність.

Нацистська расова політика базувалася на дискримінаційних заходах, що з часом переросли у масові страти. План «остаточного вирішення єврейського питання» зазнавав змін у процесі краху нацистського «бліцкрігу» в СРСР. Перспективи переселення євреїв у певну місцевість (на територію Польщі – район Кракова, на Мадагаскар чи за Уральські гори) з розгортанням подій Другої світової війни виявилися примарними. Нацисти вдалися до терору. Страхітлива політика терору проти євреїв в окупованій Україні знищила їх як соціокультурну й етнорелігійну спільноту. Жертвами Голокосту стали понад 1,5 млн осіб.

Місця найбільших масових страт євреїв в Україні: Бабин Яр (Київ) – більше 100 000, Богданівка Одеської області – понад 40 000, Дрогобицький Яр (Харків) ‑ близько 20 000, Кам’янець-Подільський – 23 600, Дальник Одеської області – близько 18 000, урочище Сосонки біля Рівного – понад 17 000 жертв.

До Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту у ЗОШ №3 з метою поглиблення знань учнів про Голокост під час Другої Світової війни, виховання в учнів толерантності та поваги до інших народів, вшанування пам’яті загиблих у Голокості, дистанційно було проведено ряд заходів:

1.Перегляд документальних фільмів про трагічні події в роки Другої світової війни, концтабори та масове знищення людей. Голокост. :

-«Крик чорнозему» 2013 р..

-«Голокост. Засвідчений злочин» 2021 р..

2. Години спілкування на тему: «Згадаємо жертв Голокосту».

3. Бесіди про трагічні події у Бабиному Яру, а також про інші злочини, скоєні нацистами під час окупації України.

В цей день ми згадуємо тих, хто був убитий за єдину лише провину в тому, що народився на світ. Ми пам’ятаємо системні намагання нацистського режиму та його союзників знищити єврейський народ та інші групи – лише на основі їхньої етнічної приналежності та їх переконань. Пам’ятати про Голокост є особистою та колективною відповідальністю кожного громадянина!