Година правових знань з Іванною Голуб

Стартував річний проект «Година правових знань з Іванною Голуб». Перша тема години правопросвітницького циклу – «Права та обов’язки школярів» – була підготована для учнів 5-А та 3-Бкласів ЗОШ 3 м. Рівне . Незважаючи на юний вік слухачів, на заході відбувся цікавий діалог про правила поведінки в школі та суспільстві.

Враховувати думки всіх людей, слухати та розуміти оточуючих, рівноправність між учнями та вчителями, відноситись до людей так, як ти хочеш, щоб до тебе відносилися – такі відповіді діти дали на запитання про правила поведінки.
Пані Іванна наголосила, що кожне порушення має наслідки: наприклад, відновне правосуддя –передбачає відшкодування завданої шкоди, і питання повної компенсації за завдану шкоду є ключовим. Розмовляли про види відповідальності – майнова (цивільна), адміністративна,кримінальна (наступає для дітей з 14 років).

Правила існують для того, щоб їх дотримуватися та не порушувати. У випадку вчинення неправомірних дій щодо дітей в Україні існує державний механізм захисту. Це є безоплатна вторинна правова допомога. Зателефонувавши, за потреби можна отримати кваліфіковану юридичну допомогу, в тому числі і допомогу адвоката. Можна звернутись також до поліції у випадку порушення прав дитини. Крім прав, у суспільстві існують і обов’язки. Діти дали відповіді на запитання пані Іванни щодо своїх обов’язків, а саме щодо особистого життя, навчання, не підпадати під маніпулювання інших, розвиток творчості.
Право однієї людини закінчується там, де починається право іншої – підсумували таку цікаву і пізнавальну зустріч.