“Кіборги” вистояли, не вистояв бетон”

16 січня – Всеукраїнський день пам’яті героїв-воїнів – “кіборгів”.

Сьогодні в Україні відзначають День пам’яті захисників донецького аеропорту, яких за мужність та неймовірну стійкість називають кіборгами.

“Кіборги” вистояли, не встояв бетон”, – фраза, яка увійшла в історію разом із подвигом українських бійців.

Бої за Донецький аеропорт тривали з 26 травня 2014 року до 22 січня 2015 року, тобто 242 дні.

242 дні українські військові під шквальними обстрілами відстоювали летовище. Серед них було й чимало рівнян та жителів області.

В обороні також брали участь волонтери і медики, тому в День пам’яті кіборгів вшановують і їхню пам’ять. Ми переконані що обов’язок кожного з нас – завжди пам’ятати про героїв, котрі віддали життя, захищаючи Україну !

За офіційними даними, захищаючи Донецький аеропорт, загинули більше 200 військових. 26 травня 2014 року проросійські сепаратисти та чеченські бойовики захопили будівлі аеропорту тоді ще мирного Донецька.

Сьогодні, в День вшанування пам’яті загиблих «кіборгів» в ЗОШ №3 для учнів старших класів відбувся перегляд фільму режисера Ахтема Сеітаблаєва «Кіборги. Герої не вмирають» (2017).

Вчителі школи разом з педагогами – організаторами  провели з старшокласниками бесіди на тему: «Захисники Донецького аеропорту».

Вічна пам’ять, вічна слава і честь захисникам України!