7 грудня – Всесвітній день української хустки!

Люди споконвіків шанували та цінували українську хустку. Вона вважалась особливим сакральним предметом та реліквією, яку передавали з покоління в покоління.Її використовували, коли народжувалася дитина, а потім на хрестинах. Матері обов’язково перев’язували хустками синів, коли проводили в армію. Адже вірили, що вона берегтиме від усіх негараздів. На сватання дівчата виносили судженим хустки на знак згоди. Це означало, що дівчина виходить заміж по любові. за часів козаччини в українців існував ще один красивий звичай: кожна дівчина дарувала своєму нареченому вишиту хустку, як символ вірного кохання.
Люди здавна вірили, що хустка має магічні властивості та слугує оберегом.

Ми разом з учнями також долучилися до цього свята і підтримали флешмоб “Одягни хустку – прикрась себе” 

Минають роки, десятиліття, виростають нові покоління, з’являється нова мода, та ніколи не можуть зникнути з пам’яті людської добрі традиції українців, їхні обереги поруч нас не дають нам забути, що ми діти народу українського. І серед цих оберегів завжди буде українська хустка,  невід’ємний елемент української культури.

Маємо надію, що українська хустка завжди буде в пошані та передаватиметься з покоління в покоління. Хай завжди українська хустка-берегиня береже тепло наших душ і живе вічно, як наша невмируща – Україна!

Відроджуємо, поважаємо, пропагуємо наші українські традиції – це генетичні скарби нашого народу.