День Збройних Сил України!

Це  свято відзначається щорічно 6 грудня — в день ухвалення в 1991 році закону України «Про Збройні Сили України».

Збройні сили України — це військове формування, на яке відповідно до Конституції України покладаються оборона України, захист її суверенітету, територіальної цілісності і недоторканності. Збройні сили України забезпечують стримування збройної агресії проти України та відсіч їй, охорону повітряного простору держави та підводного простору у межах територіального моря України. В нашій школі пройшли заходи вшанування такого важливого для кожного українця свята .

Зокрема, в 11-А класі пройшов “урок мужності” за участю військових місцевого батальону охорони . Були присутні лейтенант Наталія, яка пройшла шлях від службовця ЗСУ до заступника командира роти , сержант Олег, який був мобілізований в 2014 році. Доречі, за професією він вчитель біології, в зоні бойових дій провів 26 місяців.

Цікаво було слухати розповіді про сьогодення ЗСУ. В учнів виникало багато питань, на які Олег та Наталія відповідали з емоційними переживаннями, адже їм було приємно, чути, що молоді не байдуже.

Також, в рамках уроку-інтерв’ю в нашій школі відбулася зустріч з молодим, сміливим та цікавим бійцем АТО, лейтенантом Вадимом Яценюком, командиром взводу управління мінометної батареї 109-го окремого гірськоштурмового батальйону 10-ї окремої гірськоштурмової бригади “Едельвейс”.Назва бригади привернула увагу учнів 10-го класу. Все ж у ході інтерв’ю, діти почули далеко “не квіткові” історії про підготовку, перебування та реабілітацію лейтента. Урок був проведений за зразком інтерв’ю, щоб здобувачі освіти за час зустрічі, змогли почути найбільше інформації від гостя, який віддано служить Україні з початку бойових дій.”Звичайно, слухати – це не бачити на власні очі” , – каже з тривожністю Вадим. ” Але ми робимо усе можливе, щоб Ви продовжували навчатись, жити під мирним небом і не знати, що таке війна. Проте не потрібно забувати, що це триватиме, ще довго, тому не ігноруйте уроки військової підготовки і не бійтеся нічого, бо ми українці, в цьому закладений наш генетичний код. Не нападати, а захищати.”

Слободнюк Віктор ВолодимировичЗахист вітчизни

Загладкіна Анна Сергіївна Соціальний педагог