ЕКОЛОГІЧНА АКЦІЯ » БАТАРЕЙКИ ЗДАВАЙТЕСЯ»

Всім нам відомо, що одна пальчикова батарейка, потрапляючи в сміття у лісовій або парковій зоні, здатна забруднити 20 м² ґрунту або 400 л води! Але це далеко не всі наслідки. Окремо варто сказати і про те, що при спалюванні елементів живлення також утворюються дуже токсичні речовини, які можуть наражати на небезпеку наше життя і здоров`я. Вражаюче, чи не так? Тож наразі є актуальним питання утилізації шкідливих відходів по всьому світі.

У всьому цивілізованому світі відпрацьовані батарейки збирають і утилізують від побутових відходів. В Україні нема централізованої системи збору відпрацьованих батарейок та акумуляторів для їх утилізації. Жителі міст змушені викидати їх у сміттєві контейнери, відтак вони потрапляють на полігони твердих побутових відходів, що призводить до значного забруднення довкілля.

В нашій школі була започаткована акція зі збору батарейок.

Учнями нашої школи було зібрано більше 5 кг батарейок. Діти були поїнформовані про вплив і шкоду від викидання використаних батарейок в довкілля. Діти навіть не уявляли що один такий пристрій може стати причиною того, що не виростуть два дерева, не виживуть кілька тисяч дощових черв’яків, які роблять грунт родючим, загине кілька сімей їжачків і кротів! Хоч батарейки і становлять лише 025% від усіх відходів, на їх частку припадає не менше 50% токсичних металів у смітті.

Кожна людина в світі може зробити вклад в екологічний стан планети і почати можна з найпростішої справи — утилізації батарейок. Зібрані батарейки, ми передали до пункту прийому відпрацьованих батарейок в магазині JYSK які співпрацюють з проектом » Батарейки здавайтеся».

Батарейки,
здавайтеся!