СВЯТО РОЗУМУ І СПОРТУ В НАШІЙ ШКОЛІ-КОЗАЦЬКІ ЗАБАВИ! «КОЗАЦЬКОМУ РОДУ НЕМА ПЕРЕВОДУ !»

День українського козацтва відзначається в Україні згідно з Указом Президента України від 07.08.1999 № 966/99 в день свята Покрови Пресвятої Богородиці 14 жовтня. Президент України, враховуючи історичне значення й заслуги козацтва в утвердженні української державності та його вагомий внесок у сучасний процес державотворення, визначив цю дату своїм указом.

З давніх-давен Богородиця була покровителькою українського козацтва й усіх українських збройних формувань. Саме на свято Покрови в Україні відбувалася Велика рада, на якій обирали гетьмана і визначали, як козацтву жити далі. Образ козака як українського лицаря і захисника рідної землі близький кожному українцю.

Вже у ХХ столітті козацькі традиції боротьби за незалежність України наслідували вояки Армії Української Народної Республіки та Української повстанської армії. І не випадково днем офіційного створення УПА було обрано свято Покрови. Таким чином, цілком логічно, що цього дня давнє героїчне минуле України поєдналося з героїчним теперішнім.

В історії та культурі кожного народу важливе місце займає військова культура. Військові традиції, звичаї передаються з покоління у покоління, на них виховуються діти, їм належить важливе місце у вихованні майбутніх громадян – патріотів своєї держави.

Традиційно, у переддень свята, з метою вшанування мужності та героїзму захисників незалежності і територіальної цілісності України, військових традицій і звитяг українського народу, сприяння подальшому зміцненню патріотичного духу у сучасної молоді, у нашій школі проводиться загальношкільне дійство » Козацькому роду нема переводу!»

В нашій школі пройшло свято розуму і спорту «Козацькі забави!» на якому змагалися учні 5-х класів у спритності, швидкості а токож обізнаності про козаків і їхню історію. Козаки обох команд присягали на вірність Україні і змагались у конкурсах: козацьке гасло, скакалка, армреслінг, майстерні художники, хто кого перетанцює, влучний кидок, конкурс отаманів і козацької кмітливості, а також стрибки у мішку! За виконанням усіх випробовувань спостерігало почесне журі нашого свята: батьки та учні старших класів які справедливо оцінювали кожну команду! Перемогла в нашому веселому змаганні дружба- оскільки команди набрали однакову кількість балів!

Після виснажливих конкурсів наших козачат очікував приз- смачний козацький куліш який став чудовим завершенням свята Українського Козацтва в нашій школі!