Перше знайомство з бібліотекою !

Значення книг для дитини дуже велике.У процесі спілкування з книгою дитині відкривається світ у всій його багатоманітній цілісності, краса людських взаємин та цінностей буття. Читаючи, дитина розвиває свій інтелект, пам’ять, увагу, уяву; вчиться думати, аналізувати, засвоювати та використовувати досвід, зіставляти, робити висновки. Спілкування з книгою розвиває мовлення дитини, робить його образним, красивим. І ще – читаючи, дитина мимоволі відчуває бажання творчості.

Книга впливає на моральні ідеали дитини, формуючи його цінності. Герої книг здійснюють різні вчинки, переживають різні життєві ситуації, співзвучні з світом дитини чи невідомі йому. На прикладах ситуацій, в які потрапляють герої книг, дитина вчиться розуміти, що таке добро і зло, дружба і зрада, співчуття, борг, честь. І завдання батьків та вчителів допомогти побачити відображення цих цінностей в житті дитини.

Дитина разом з героєм переживає невдачі і перемоги, долає страхи і труднощі на шляху до поставленої мети. Тим самим звільняючись від своїх власних страхів і негативних переживань. Саме тому дитина може багато разів перечитувати якийсь сюжет (або цілу книгу), якщо це співзвучно його життєвої ситуації.

Через книгу дитина сприймає різні моделі поведінки (як дружити, як досягти мети, як вирішувати конфлікти), які можуть бути ефективні в різних життєвих ситуаціях.

Наші школярі 1 А і 2 Б класів відвідали Рівненську обласну бібліотеку для дітей і познайомились з чудовими людьми що там працюють! Учні дізнались про абонемент, про читальний зал і правила поведінки у бібліотеці. Працівники бібліотеки познайомили діток із книжковими цікавинками, долучили до інтерактивної гри, до поетичних, театральних та художніх конкурсів та до пошуку математичних скарбів! Діти відвідали книгосховище бібліотеки і були вражені таємничістю цього місця!