День пам’яті воїнів Афганістану

15 лютого в ЗОШ №3, відбулося урочисте покладання квітів до пам’ятної дошки та вшанування пам’яті воїна – афганця та випускника нашої школи Віктора Красільнікова.

Народився В. Красільніков 09.06.1962 року в м. Шверін (Німеччина). В ряди Збройних Сил СРСР призваний 21 жовтня 1980 року Рівненським РВК. Закінчив Київське вище загальнокомандне училище ім М.В.Фрунзе – лейтенант, командир групи окремого загону спецпризначення.
19 березня 1986 року підрозділ, в складі якого знаходився лейтенант В.І.Красільніков та його підлеглі, виконував бойове завдання в районі поселення Кулала, що в провінції Нангархар. Він на чолі свого взводу йшов попереду підрозділу і, коли зав’язався бій, першим кинувся в зайнятий моджахедами дувал, ведучи за собою підлеглих. В бою з переважаючою кількістю душманів – Віктор був тяжко поранений. Під вогнем моджахедів підлеглі кинулись на допомогу своєму командиру. Виносячи з поля бою, стікаючого кров’ю Віктора, сержант Коваленко закрив його своїм тілом від куль моджахедів і сам був тяжко поранений.
Майже 4 дні лікарі боролися за життя Віктора, але поранення були дуже тяжкі і 22 березня 1986 року його серце перестало битися. 
Командир військової частини в листі його батькам : “В нашій пам’яті лейтенант Красільніков Віктор Іванович залишиться як сміливий і рішучий офіцер, добрий, чуйний і доброзичливий товариш. Цю пам’ять ми пронесемо через все наше життя“.
Нагородженій орденом “Червоного Прапору” (посмертно). Похований в м. Рівне.

Більше 2500 українців не повернулися з Афганістану…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.