«Пам’ять про замордованих голодом 1932-1933 роки»

Голодомор 1932-1933 рр. був не випадковим явищем природного чи соціального походження, а наслідком цілеспрямовано застосованого більшовицькою владою терору голодом, тобто геноцидом.

Вагомого приводу голодомору в 32-33 роках не було. Тоді влада СРСР запровадила його штучно, проводячи примусові хлібозаготівлі. Тоді кожен селянин повинен був здавати певну норму зерна, і дуже велику. У тих, хто не міг цього зробити, забирали всю худобу та іншу їжу. Так влада хотіла змусити здати заховане зерно, якого не було!

За весь час голодомору загинуло приблизно 3 – 3,5 мільйонів людей. А взимку люди гинули особливо часто: 24 людини у хвилину. З них було понад 80 відсотків українців, трохи менше 5 відсотків росіян, а інші: євреї, поляки, білоруси, болгари. Але точних даних немає.

У ЗОШ №3  було проведено виховний захід до дня «Пам’яті жертв голодомору».

Метою проведеного заходу було вшанувати пам’ять безвинно замучених голодом та політичними репресіями людей, виховувати в дітей особистісні риси громадянина України, патріотизм, розвивати в дітей траурний етикет, дотримання традицій вшанування померлих і загиблих.